Dzieje sięRegionSława

W kilka miesięcy położyli tysiące metrów rur. W Sławie realizowana jest inwestycja za ponad 130 mln zł1 min czytania

W kilka miesięcy położyli tysiące metrów rur. W Sławie realizowana jest inwestycja za ponad 130 mln zł

Roboty budowlane w ramach pierwszego etapu budowy kanalizacji w Sławie ruszyły pod koniec ubiegłego roku. Najwięcej rur położono w Tarnowie Jeziernym, bo aż 480 m. W Kuźnicy Głogowskiej powstało już 300 metrów sieci. Rozpoczęto również prace związane z siecią wodociągową dla Radzynia i Myszyńca.

– W stanie surowym jest już budynek Stacji Uzdatniania Wody w Kuźnicy Głogowskiej. Powstały tam także m.in. trzy zbiorniki na popłuczyny tj. ścieki powstałe w procesie czyszczenia (płukania) filtrów w trakcie uzdatniania wody – wyjaśnia Joanna Paczkowska, specjalista ds. marketingu i PR w sławskim ZWiK-u. Powstało także dziewięć studni kanalizacji sanitarnej dla Kuźnicy Głogowskiej i Radzynia.

Prace w najbliższych tygodniach będą prowadzone głównie w Kuźnicy Głogowskiej i najbliższych okolicach. Będą kontynuowane roboty na terenie hydroforni. – Sukcesywnie prowadzone będą próby ciśnieniowe wykonanych odcinków sieci kanalizacji tłocznej oraz sieci wodociągowej – tłumaczy przedstawicielka ZWiK-u.

W ramach pierwszego etapu inwestycji wykonano: 11 tys 519 metrów infrastruktury wodociągowej z zaplanowanych 36 tys. oraz 20 tys. infrastruktury kanalizacyjnej z zaplanowanych 50 tys. metrów. Wartość projektu to 134 mln 630 tys. zł brutto, a dofinansowanie to ponad 68 mln zł.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się