Dzieje sięKulturamy:Głogów

Powalczą o Glogau w pierwszą niedzielę kwietnia3 min czytania

Powalczą o Glogau w pierwszą niedzielę kwietnia 7

Kolejna wojenna inscenizacja przypominająca o 74 rocznicy walk o Głogów już 7 kwietnia. Przyzwyczailiśmy się do tego wielkiego pokazu, ale tym razem widowisko przeniesie się na Górków. Przy torze motocrossowym, w całej feerii efektów pirotechnicznych i dźwiękowych, zobaczymy setkę rekonstruktorów piechoty uzbrojonej 120 sztukami broni palnej wspartych artylerią, latający samolot oraz dwa czołgi: słynną Panterę i nie mniej znanego T-34. O godzinie 14:30 będzie zatem „na bogato” i do tego głośno.

Niedzielne wrażenia z widowiska możemy, za sprawą Centrum Informacji Turystycznej, nieco wzbogacić poznając szczyptę militarnej historii,
czy oglądając prezentacjęa nowoczesnego sprzętu współczesnych wojsk inżynieryjnych. Od godziny 10:00 do 13:00 chętni mogą zwiedzić Blok Koszarowy z przewodnikiem, obejrzeć okolicznościową wystawę, czy skosztować żołnierskiej grochówki. Na 10.30 zapowiadany jest również przemarsz rekonstruktorów ulicami Głogowa od Muzeum Archeologiczno-Historycznego przez Aleję Wolności, ul. Grodzką do Rynku Starego Miasta.

Impreza jest bezpłatna. A jak było w ubiegłym roku zobaczcie poniżej.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się