Dzieje sięRegion

Kto chętny na katorżniczy wysiłek? Trwają zapisy i już trzeba trenować1 min czytania

Automatycznie zapisany szkic 7

II Bieg Katorżniczy KotlActive Forest Run 2019 już 18 maja. Bieg rozegra się na dwóch dystansach osiem i czternaście kilometrów w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn.

– Trasa obu biegów wiedzie przez łąki, stawy, trakty leśne, zbiorniki wodne – informuje Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla. Na trasie zlokalizowanych jest kilkanaście przeszkód naturalnych typu staw, piasek, rowy melioracyjne, przewrócone drzewa oraz przeszkód, które zostaną wybudowane na potrzeby biegu typu równoważnia, ścianka itp. Trasa biegu wyznaczona jest na terenie gminy Kotla. Start i meta będą w Kotli.

Do biegu dopuszczonych zostanie 500 zawodników. Zapisy ruszyły na stronie internetowej. Regulamin dostępny na stronie gminy Kotla. Opłata startowa to 70 zł. Więcej o biegu można znaleźć na facebooku, ale organizatorzy biegu czy gmina Kotla i Nadleśnictwo Głogów zapraszają na wspólne treningi przygotowawcze. Treningi prowadzone będą przez trenerów z siłowni Progress. Pierwszy trening już 7 kwietnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym k. Goli. Kolejne 14 kwietnia, 5 maja i 12 maja.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się