Dzieje sięmy:GłogówRegion

Dokładać do nowosolskiego tomografu? Sprawdź, ilu z nas leczy się w Nowej Soli1 min czytania

Dokładać się, czy nie do nowosolskiego tomografu. Ilu nas z niego korzysta?

Czy rada miasta przychyli się do wniosku prezydenta Rafaela Rokaszewicza i poprze przekazanie pieniędzy na zakup nowoczesnego tomografu w Nowej Soli? O pomoc prosił niedawno prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz licząc na współpracę i solidarność oraz argumentując, że z nowosolskiego szpitala korzystają również mieszkańcy Dolnego Śląska. Czyli krótko mówiąc – także naszego miasta.

W szpitalu w Nowej Soli sprawdziliśmy twarde dane. Okazuje się, że w ubiegłym roku leczyło się tam blisko 12 tysięcy pacjentów z powiatu głogowskiego. Z samej tomografii komputerowej w trybie ambulatoryjnym w 2018 roku korzystało 1 tys. 339 pacjentów z naszego powiatu. Dużo to? Czy mało? Wychodzi na to, że blisko 4 osoby dziennie.

– Największy udział leczonych z powiatu głogowskiego odnotowano na oddziałach neurologii (udary), kardiologii, w tym zabiegi kardiologii inwazyjnej, i chirurgii naczyniowej. Duża liczba pacjentów korzysta systematycznie z usług Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz z Podstawowej Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, zwłaszcza w dni wolne od pracy – informuje Bożena Osińska, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Nowej Soli.

– Myślę, że przekażemy kwotę rzędu 50 tysięcy złotych. Tu nie chodzi o wielkie pieniądze na pomoc placówce, z której wielu głogowian korzysta – zadeklarował po spotkaniu z Wadimem Tyszkiewiczem prezydent Głogowa i zapowiedział, że postawi taki wniosek na najbliższej sesji miasta. Co na to radni?

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się