Dzieje sięPrzemkówRegion

Chcemy pomagać! Akcja dla małego Kubusia przerosła oczekiwania organizatorów1 min czytania

Chcemy pomagać! Zbiórka pieniędzy dla małego Kubusia przerosła oczekiwania organizatorów

Impreza charytatywna dla Kubusia, która trwała przez weekend (30-31.03) w Przemkowie zaskoczyła nawet organizatorów.

Kiedy pracownicy Przemkowskiego Ośrodka Kultury dowiedzieli się o chorym czterolatku, synu policjanta, postanowili, że zorganizują imprezę charytatywną prosząc o wsparcie na leczenie chłopca mieszkańców. Zgłosiło się tak wiele osób, że jeden koncert rozrósł się do dwudniowego wydarzenia, a w organizację cyklu przedsięwzięć włączyły się niemal wszystkie organizacje z Przemkowa i nie tylko.

Pieniądze dla Kubusia zbierali przedstawiciele stowarzyszenia Twierdza Głogów, motocykliści, rowerzyści. W Przemkowie pojawiły się też zabytkowe samochody, którymi można było się przejechać za symboliczny datek na leczenie chłopca. Liczenie zebranych pieniędzy wciąż trwa.

Burmistrz Przemkowa obiecał, że na jeden dzień pożegna się ze swoim fotelem. Zająć go miała osoba, która da w aukcji za tę atrakcję najwięcej pieniędzy. W sobotę o północy licytacja funkcji burmistrza zakończyła się kwotą 550 zł.

Przypomnijmy, że Kuba choruję na ceroidolipofuscynoze typu 2. To choroba zwana także demencją dziecięcą, która poprzez swój szybki rozwój prowadzi do śmierci najczęściej w okolicach 10 roku życia. W Polsce nie ma możliwości leczenia tej choroby. Jedyną szansą dla chłopca jest terapia w klinice w Hamburgu. Roczne koszty leczenia to około 750 tys. euro.

Czterolatkowi można pomóc wpłacając darowiznę na konto: Fundacja Wsparcia Policjantów 00-150, Warszawa, ul. Nowolipie 2 NR KONTA: 87 1440 1299 0000 0000 0794 6977 lub przekazując 1 proc. podatku na konto KRS 0000296182. Darowizn należy dokonywać z dopiskiem „Jakub Skoczylas”. Funkcjonuje także facebookowa grupa pod nazwą „Licytacje dla Kubusia”, gdzie można zakupić różne przedmioty oraz usługi oferowane przez darczyńców.

EW

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się