Dzieje sięPrzemkówRegion

Burmistrz oddaje władzę w gminie, bo chce pomóc Kubusiowi. Kto da więcej?2 min czytania

Burmistrz oddaje władzę w gminie, bo chce pomóc Kubusiowi. Kto da więcej?

Każdy ma szansę zostać włodarzem gminy Przemków Co prawda na jeden dzień, ale to może być niesamowita przygoda. Taką atrakcję można wylicytować. – Kochani, oddaję na licytację swój fotel – zapowiedział Jerzy Szczupak, burmistrza Przemkowa. Każdy, kto ma ochotę przez jeden dzień porządzić miastem, powinien wziąć udział w licytacji pod hasłem: „Dzień w fotelu Burmistrza Przemkowa”. – Zwycięzca licytacji rozpocznie pracę o godz. 7 i swoją funkcję będzie pełnić do godz. 15 w uzgodnionym dniu.

Zwycięzca zapozna się z funkcjonowaniem przemkowskiego urzędu, weźmie udział w spotkaniach, a także pomoże w podejmowaniu bieżących decyzji mających wpływ na funkcjonowanie gminy. W ramach obowiązków nowy burmistrz weźmie udział w naradzie z kierownikami referatów oraz odwiedzi dwie jednostki organizacyjne gminy, w tym jedną oświatową – zapowiada Jerzy Szczupak. Są też bonusy. Zwycięzca licytacji otrzyma również dostęp do gabinetu burmistrza Przemkowa i towarzystwo obecnego włodarza. Zaplanowano nielimitowany przydział “urzędniczej” kawy, symboliczne “świadectwo pracy” i torbę niespodzianek związanych z gminą. Cena wywoławcza to 100 zł, a koniec licytacji zaplanowano na północ 30 marca.

Najważniejszy w tej akcji jest cel: pomoc małemu Kubusiowi, mieszkańcowi Przemkowa, który od roku zmaga się ze straszną chorobą. Lekarze stwierdzili u niego ceroidolipofuscynozę typu 2. Leczenie chłopca jest kosztowne.  Największe imprezy w nadchodzący weekend. Przemkowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert, który startuje w sobotę (30.03.) o godz. 14. Udział zapowiedziała Przemkowska Orkiestra Dęta, zespół Cykady, Sołectwo Karpie, Ochotnicza Straż Pożarna w Przemkowie, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji Przemków, Publiczne Przedszkole nr 1 i Zespół Szkół w Przemkowie. Będą ciasta i licytacje podarowanych fantów. W niedzielę (31.03.) zbiórka przeniesie się pod kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemkowie. O godz. 11 spod Domu Wczasów Dziecięcych wyrusza wycieczka rowerowa. Wpisowe 20 zł będzie można wrzucić do puszki. Całość zostanie przekazana na leczenie Kuby.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się