Dzieje sięmy:Głogów

Będą mieli place zabaw na oku przez cały tydzień, ale tylko miejskie1 min czytania

Będą mieli place zabaw na oku przez cały tydzień, ale tylko miejskie

Jest wiosna. Kiedy tylko zaświeci słońce, place zabaw zapełniają się dziećmi. Wiele z nich nie wygląda jednak okazale, a niektóre nawet wydają się być niebezpieczne dla maluchów. Ratusz znalazł na to kompleksowe rozwiązanie.

Miejskimi palcami zabaw i siłowniami zajmuje się teraz samorządowy zakład budżetowy Głogowskie Obiekty Usługowe. Gołym okiem widać, że w mieście przybywa placów zabaw, głównie dzięki projektom składanym do budżetu obywatelskiego. – Aby bieżąca obsługa tych obiektów była sprawna i płynna, od tego roku zajmować się tym będą Głogowskie Obiekty Usługowe – rzeczniczka prezydenta Głogowa Marta Dytwińska-Gawrońska zapowiada, że służby będą od poniedziałku do niedzieli doglądać placów zabaw, na bieżąco remontować oraz wykonywać wszystkie potrzebne czynności.

GOU będzie się również zajmować siłowniami pod chmurką i stacjami dla rowerów. Pod opieką ma też targowiska, strefę płatnego parkowania, marinę i park linowy.

Warto zauważyć, że place zabaw należące do spółdzielni mieszkaniowej to inna bajka i służby miejskie nic do nich nie mają. W tym przypadku uwagi trzeba zgłaszać spółdzielni.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się