Dzieje sięFotomy:Głogów

Dali radę. Ucz się od nich. Czyli jak przeżyć 50 lat i kochać dalej8 min czytania

7 szczęśliwych par, czyli Złote Gody w ratuszu 4

Krystyna i Mieczysław Brończakowie, Irena i Zdzisław Helwig, Halina i Ryszard Kozłowscy, Zdzisław i Mieczysława Naparło, Henryka i Jan Perzanowscy, Irena i Ryszard Dziewienis oraz Maria i Stefan Dziarmaga. Siedem par z Głogowa i powiatu świętowało w ratuszu 50 lecie pożycia małżeńskiego. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wręczył złotym parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę

– 50 lat to dużo czasu, 50 lat wspólnych radości, ale i wspólnych trosk, stworzyła więź tak silną, że żadna inna siła nie była w stanie jej rozdzielić – mówiła do jubilatów Magdalena Tazbir-Suchocka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Każda z par ma własną historię z lepszymi i mniej radosnymi latami, ale dla wszystkich jubileusz w Sali Ślubów głogowskiego ratusza był miłym przeżyciem. 22. marca z pewnością będzie pamiętany przez jubilatów i ich najbliższych: dumne dzieci i wnuki. Uroczystość w ratuszu ubarwił występem chór Radocha.

– Jesteście dla nas, młodszych, wspaniałym przykładem jak można wspólnie przez życie iść, jak wychowywać dzieci, wnuki – stwierdził prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wręczając medale za półwiecze pożycia małżeńskiego. Krystyna i Mieczysław Brończakowie z Dobrzejowic dodatkowe gratulacje przyjęli od wójta gm. Żukowice Krzysztofa Wołoszyna.

Odznaczeni małżonkowie zgodnie przyznają, że pięć dziesięcioleci minęło im nie wiadomo kiedy, może upływ czasu widać po dzieciach, które wydoroślały i wnukach, które się niedawno pojawiły. Co jest receptą na wytrwanie w małżeństwie przez tyle lat? Tu odpowiedź może kogoś zaskoczyć: Jedno drugiemu musi ustępować, choć zdarzają się ciche dni.

– Do zobaczenia za następne 50 lat – żegnali się jubilaci.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się