Dzieje sięRegion

Zbliża się Wielkanoc. Warsztaty z jajem są obowiązkowe!3 min czytania

Zbliża się Wielkanoc. Warsztaty z jajem są obowiązkowe! 3

W Wiejskim Domu Kultury w Grochowicach we wtorek 25 marca odbyły się warsztaty wielkanocne. Wcześniej warsztaty rękodzielnicze z wykorzystaniem naturalnych materiałów roślinnych i papierniczych miały miejsce w GOKiS w Kotli oraz Krzekotówku.

Warsztaty realizowane są dzięki pozyskanym przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój pieniądzom. W gminie Kotla odbędą się jeszcze trzy warsztaty z projektu „Polska Wielkanoc”: „Mój koszyczek wielkanocny”, „Warsztaty z jajem”, „Wielkanocna baba i inne ciasta”. – W ramach projektu organizowane są warsztaty tematycznie związane z tradycjami wielkanocnymi: wykonywaniem tradycyjnych palm, koszyczków z wikliny papierowej, malowanie jaj i pieczenia ciast – mówi koordynator projektu Julita Cwajna. Zainteresowane osoby mogą kontaktować się z przedstawicielem Stowarzyszenia Grochowice Zdrój pod nr tel. 603080265.

Na realizację projektu „Polska Wielkanoc” nasza organizacja pozyskała 8 tys. 600 zł  ze  Stowarzyszenia Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Siedlisku.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się