Dzieje sięRegion

Uczniowie z Kotli witali wiosnę żółtym kolorem i przyłączyli się do obchodów Dnia Zespołu Downa2 min czytania

Uczniowie z Kotli witali wiosnę żółtym kolorem i przyłączyli się do obchodów Dnia Zespołu Downa

Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo wyczekiwany przez wszystkich uczniów. Organizacją tego dnia zajął się Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy klas.

W najmłodszych klasach uczniowie witali wiosnę z Minionkami. Kolorem, który tego dnia dominował na szkolnych korytarzach, był żółty. Dzień rozpoczął się z przygodami Minionków w kinowej projekcji. Każda klasa przygotowała wiosenny plakat. Punktem kulminacyjnym było wspólne wyjście w barwnym korowodzie i ognisko. Przepiękne Marzanny i kolorowe gaiki wyglądały niezwykle. Tradycyjne ognisko pomogli przygotować Strażacy z OSP Kotla. Powitanie wiosny przez najmłodszych uczniów było barwne i radosne, a dzieci doskonale poradziły sobie z wszystkimi zadaniami.

Uczniowie klas IV-VI wiosnę witali zdrowo i na wesoło. Pojawiły zdrowe kanapki, a Panie Wiosny prezentowały niezwykle efektowne kapelusze wykonane przez uczniów. Dobrą zabawę zapewniały konkurencje i zadania związane z obchodami powitania wiosny. Najstarsi uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjalna również zaangażowali się we wspólne świętowanie. Pod opieką wychowawców spędzili czas z „Językiem polskim na wesoło”. I tak mieli okazję odkrywać kwieciste słownictwo, rozgryzać wiosenne zagadki i rymować na zawołanie. Organizatorkami były: Aleksandra Twardy, Małgorzata Włodarska, Anna Grzyb, Małgorzata Bassarab oraz Marta Łojko-Krzyszkiewicz.

Tego dnia uczniowie i pracownicy szkoły przyłączyli się również do obchodów światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada właśnie 21 marca. Aby zwrócić uwagę na tę chorobę i walczyć z dyskryminacją osób nią dotkniętych uczniowie i pracownicy szkoły założyli skarpetki nie do pary. Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie – wszystko, z czym muszą borykać się osoby dotknięte zespołem Downa na co dzień. Organizatorkami akcji były: Anna Grzyb i Jolanta Spychała.

Fot. UG Kotla

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się