Sport

Cheerleaderki Głogów ostro trenują, a wśród nich jest Alicja Szymańska1 min czytania

Cheerleaderki Głogów ostro trenują, a wśród nich jest Alicja Szymańska

Osiemnastoletnia głogowianka znajduje też czas na naukę i aktywną obronę praw zwierząt, bo boli ją serce, gdy słyszy, że ktoś z Mostu Tolerancji zrzucił psa z przywiązaną cegłą. Kiedy w Zakopanem pada kolejny koń wożący turystów lub gdzieś w pobliżu powstaje ferma norek. – To straszne – mówi.

W nauce osiąga świetne wyniki – jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Głogowie. Przed nią najważniejszy egzamin, ten dojrzałości. Sporo czasu poświęca więc przygotowaniom do matury. – Od tego zależy przecież moja przyszłość – rzuca Alicja. Marzy o studiach. Czas urozmaica sobie tańcem. Jest cheerleaderką w KS SPR Chrobrym Głogów.

Nastolatka ma spore doświadczenie, bo tańczy od lat. Była też w tej grupie, która się rozpadła jakiś czas temu. Powrót był dla niej powodem do radości. – Zawsze znajduję czas na treningi nawet, gdy odbywają się dwa-trzy razy w tygodniu – wylicza. I to ona porywa chłopców do tańca podczas imprez. – Lubię to! Fajnie, że powstała nowa grupa cheerleaderek w naszym mieście. Kibice nas kojarzą i miło, że czekają na występy z naszym udziałem – dodaje.

Taniec to jednak nie jedyna jej pasja. Dziewczyna kocha zwierzęta. W domu opiekuje się dwoma psami. Angażuje się w ochronę praw zwierząt. – Nie mogę patrzeć na to, jak ludzie są bezmyślni – argumentuje. Jest wolontariuszką międzynarodowej fundacji Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva.

Zobacz inne

Więcej w Sport